Atletická dráha v Lovosicích prošla zatěžkávací zkouškou

(Aktualizováno před )

V minulém týdnu byla dokončena oprava svrchních povrchů atletické dráhy, takzvaný retoping. Oprava se dotkla povrchů běžeckého oválu, sektoru pro skok do výšky a do dálky a rozběžiště pro technické disciplíny hodu.

Ostrou zatěžkávací zkouškou bylo malé mistrovství Evropy v atletice veteránů: Masters Europa Lovosice 2018, které se v areálu uskutečnilo hned následující víkend od 27. do 29. července. „Dráha je zase hezká a všichni závodníci to oceňovali. Už to opět vypadá jako zázemí pro závody. Za náš oddíl: velká spokojenost,“ uvedl Jaroslav Smělý, pořadatel Masters Europa Lovosice 2018.

Opravy trvaly zhruba tři týdny, během kterých bylo nutné odsát nečistoty a volný granulát, odmastit povrch vysokotlakou čističkou se saponátem a po proschnutí jej upravit penetračním nástřikem. Následně byla na dráhu nastříkána 2 mm silná vrstva granulátu v původní červené barvě a bylo obnoveno bílé i barevné lajnování. V místech největšího namáhání došlo k opravě spodní, tedy základní vrstvy povrchu. Jednalo se předevší o odraziště a doskočiště technických disciplín.

„Práce probíhaly celou dobu bez komplikací a firma TUBEKO, která veřejnou zakázku vyhrála, odvedla profesionální a kvalitní práci dle našich požadavků. Povrch opět splňuje technické požadavky pro konání všech druhů mezinárodních atletických soutěží. Díky opravě mu byl obnoven certifikát kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF Atletics),“ uvedl Vladimír Šuma, místostarosta města.

Retoping město vyšel na 1 450 000,- Kč, z čehož 500 000,- Kč činila dotace z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Sportovní areál slouží především pro trénink a závody atletického klubu ASK Lovosice, pro trénink ostatních sportovních oddílů a doplnkově pro hodiny tělesné výchovy lovosických škol.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz