Aplikace Bonzačka má novou funkci aneb národ se baví nad DPH u piva

Od 1.května vstoupí v platnost zákon, který stanovuje nižší daň při prodeji točeného piva. Tímto krokem se vláda snaží o vstřícný krok vůči provozovatelům restaurací, kterým vznikly značné náklady po zavedení EET. Jak se však ukazuje, pro hospodské bude nižší daň paradoxně spíše ke škodě než k užitku.

Tři různé sazby daně v devíti různých variantách pro točené pivo, lahvové pivo, pivo točené do džbánku, pivo u stánku apod. a to ještě jinak v případě alkoholického a neako piva, zamotá hlavu nejednomu provozovateli restaurace.

A národ se jako obvykle na úkor tvůrců tohoto zákona baví. A stejně jako v případě zavedení EET či při polemice o nutnosti hlásit počet hostů na svatebních hostinách, spatřila i při příležitosti snížení daně na pivo světlo světa nová funkce v aplikaci Bonzačka.

“Obdržíte-li při nákupu točeného piva do džbánu účtenku na níž bude DPH 10%, účtenku prostřednictvím naší aplikace vyfoťte, stejně jako džbánek s pivem a stiskněte tlačítko ODESLAT HLÁŠENÍ. Jedná se totiž o daňový únik,” píše se přímo na stránce Bonzačka.cz.

V případě třech hlášení stejného charakteru ve stejné provozovně, se podle tvůrců “aplikace” automaticky v rámci digitalizace státní správy odešle elektronickou poštou podnět ke kontrole místně příslušnému finančnímu úřadu.

A jako obvykle, budou i tato hlášení zařazena do slosování o hodnotné ceny z niž nejhodnotnější jsou pobyty na farmě Čapí hnízdo věnované společností Agrofred.

Už z názvu společnosti takto uvedené v zápatí webu je patrné, že aplikace Bonzačka je recesistickým projektem.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient