Ani první srpnový víkend se neobešel bez smrtelných nehod na silnicích

(Aktualizováno před )

Havlíčkobrodsko, Bruntálsko a Plzeňsko. V těchto oblastech došlo během včerejška k tragickým dopravním nehodám.

Mezi obcemi Dobkov a Počátky na Havlíčkobrodsku předjížděl sedmadvacetiletý řidič jiné vozidlo a narazil při tom do stromu. Auto začalo hořet. Zahynul jak řidič, tak i jeho 23letý spolujezdec.

Další muž zahynul též v neděli a opět při nárazu do stromu. Stalo se tak v Heřmanovicích na Bruntálsku. Další dva cestující utrpěli vážná zranění. „Čtyřiatřicetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn a po vyproštění se nalézal ve stavu selhání všech základních životních funkcí. Postižený byl s mnohočetnými poraněními předán v kritickém stavu týmu urgentního příjmu ostravské fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Další muž byl při vědomí, ale měl poranění břicha a páteře. Též byl přepraven do nemocnice v Ostravě.

Už i během včerejších ranních hodin došlo ke smrtelné nehodě. U Horních Tašovic na Plzeňsku nerespektoval třiapadesátiletý řidič zákaz vjezdu, vjel do uzavřeného úseku silnice a havaroval. Spolujezdkyně utrpěla smrtelné zranění. “Řidič utrpěl těžké zranění a z místa nehody byl letecky transportován do nemocnice v Plzni, kde byl hospitalizován,“ informovala mluvčí policie Kateřina Krejčí. Ještě předtím, než byl zraněný řidič záchranáři odvezen, policisté mu provedli dechovou zkoušku. Ta prokázala v jeho těle přítomnost alkoholu (1,22 promile alkoholu).

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz