Ani porážka s Černou Horou nesebrala českým volejbalistům postup do osmifinále

(Aktualizováno před )

Českým basketbalistům se na nedávném mistrovství světa podařilo pobláznit celou českou sportovní obec. Jejich volejbalovým kolegům se to pravděpodobně nepovede. I když… Kdyby dokázali na probíhajícím evropském šampionátu v osmifinále vyřadit Srbsko a pak dalšího těžkého supeře, jistě by si také zasloužili velkou pozornost.

Ale pěkně popořádku. Za zo že se český tým v sobotu střetne s jihoslovany může včerejší porážka s Černou Horou 2:3. Přesněji řečeno ty dva vyhrané sety postačily Česku k postupu mezi nejlepší šestnáctku. “Byl to náročný zápas. Bylo to na nás možná trošku vidět, že nám chyběl drajv,” řekl univerzál Jan Hadrava i s ohledem na pětisetovou vítěznou bitvu s Nizozemci předevčírem pozdě večer. “Naštěstí jsme v některých momentech zachovali chladnou hlavu a hráli trpělivě. Sety, co jsme prohráli, do těch jsme šli bezhlavě, nechali jsme se ubránit nebo jsme dělali chyby z těžkých pozic.”

Hadrava patřil proti Černohorcům k našim nejlepším hráčům. Ze servisu získal jedenáct bodů, což se jen tak nevidí. “Proti Černé Hoře to nebyl špatný výkon, ale už jsme tady hráli líp. Když budeme hrát takhle, tak to nebude v následující fázi stačit,” upozornil Hadrava.

Osmifinále
Sobota 21. září:
Česko – Srbsko, Francie – Finsko, Belgie – Ukrajina, Rusko – Řecko, Slovinsko – Bulharsko, Polsko – Španělsko, Nizozemsko – Německo.

Neděle 22. září:
Itálie – Turecko.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz