Berdych rychle klesá žebříčkem, naopak Siniaková už je druhá v deblistkách

(Aktualizováno před )

Dlouhá léta se český tenista Tomáš Berdych držel v širší světové špičce, sedm roků se pohyboval ve světové desítce. Nyní však kvůli zdravotním problémům a s tím souvisejícím vynecháním nedávného turnaje ve Wimbledonu klesl až na 59. příčku.

Takhle nízko na žebříčku ATP nebyl Berdych 14 let! Nejlepší český tenista posledního desetiletí se dlouhodobě trápí s bolavými zády. Kvůli nim se nemohl zúčastnit nejslavnějšího tenisového turnaje ne světě, jakým je Wimbledon. Vloni se tam dostal až do semifinále, za což získal 720 bodů. Po jejich odečtení přišel nyní logický pád. Nadále však zůstává českou mužskou jedničkou, i když Jiří Veselý po semifinále v Antalyi a čtvrtém kole ve Wimbledonu se mu příblížil už na čtrnáct příček.

Opačné pocity má Kateřina Siniaková, která se po výhře ve wimbledonské čtyřhře dostala mezi deblistkami na druhé místo v žebříčku. A je to zasloužená odměna poté co s Barborou Krejčíkovou vyhrála nejenom zmiňovaný travnatý veleturnaj v Londýně, ale též antukový grandslam v Paříži před měsícem.
„Je to úžasný pocit být druhá na světě, snad budu i první,” nechala se slyšet Siniaková. Na vedoucí příčku Maďarky Babosové ztrácí 275 bodů. Její parťačka Krejčíková je na čtvrtém místě.

Co se týká dvouher, nejlepšími českými tenistkami jsou Petra Kvitová (8.) a Karolína Plíšková (9.). Siniaková je ve dvouhře na 36. místě

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz