Pardubice se pokusí navázat na loňskou úspěšnou sezonu

(Aktualizováno před )

I když pardubický fotbalový klub do první ligy nepostoupil, stejně vnímá třetí místo jako velký úspěch. „Sezonu hodnotím jako velmi úspěšnou. Musím poděkovat hráčům i celému realizačnímu týmu, protože všichni udělali obrovský kus práce,“ říká Vít Zavřel, místopředseda představenstva a sportovní ředitel FK Pardubice.

Východočeskému klubu se povedla podzimní část sezony, kterou pak potvrdil i na jaře. “Podařila se nám přes zimu udržet osa týmu,” podotýká Zavřel.

Pardubice by se rády i pro příští rok udržely v popředí tabulky, výhledově chtějí vykročit mezi naší elitu. K tomu ale chtějí mít lepší zázemí, především vylepšený stadion. “V momentě, kdy se bude stadion dokončovat, tak je to signál i do kabiny, že se první liga může i v Pardubicích hrát. Pak nebudou muset hráči odcházet jinam, můžete jim nabídnout víceleté kontrakty, kádr se buduje daleko lépe.”

K dobrému umístění v příští sezoně by měla klubu pomoci opora týmu Tomáš Čelůstka. „Tomáš měl i nabídky z jiných druholigových klubů, ale upřednostnil Pardubice a cení si toho, že u nás může pokračovat,“ řekl Vít Zavřel.

Pardubice se ještě do začátku sezony pokusí sehnat nějakou posilu do defenzívy. “Nemůžeme jít do sezóny s tím, že na čtyři místa v obraně máme čtyři hráče,” říká trenér Jiří Krejčí.

V posledním přípravném utkání remizovaly Pardubice s Viktorkou Žižkov 3:3.
Góly Pardubic: 45. Kovář, 47. Jeřábek, 57. Klíma
FK Pardubice: Knobloch (46. Letáček) – Kuhnel (46. Zukal), Klíma, Šejvl, Prosek (65. Březina) – Mužík (46. Kašiar), Jeřábek, Kovář (46. Solil), Sokol (46. Fousek) – Černý (65. Šafařík), Petráň (46. Huf).

V sobotu se střetnou s SK Zápy. Bude to zároveň generálka na druholigovou sezonu, která začíná za deset dní.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz