Liberec jede na soustředění bez Folprechta, zato s nejlepším střelcem druhé ligy Pázlerem

(Aktualizováno před )

Hráči libereckého fotbalového týmu mají za sebou kondiční přípravu a nyní je čeká herní fáze. Ta se uskuteční v hornorakouském městečku Aigen im Mühlkreis nedaleko českých hranic.

Do Rakouska už neodcestovali Zdeněk Folprecht, Michal Obročník, Wesley da Silva a Karel Knejzlík. Folprecht si hledá angažmá v zahraničí, s Obročníkem se tým nedohodl na nové smlouvě, da Silva odchází do Hradce Králové a Knejzlík bude kvůli zranění několik měsíců bez fotbalu.

Naopak součástí libereckého kádru je už Jan Pázler, který se v loňské sezoně stal nejlepším střelce druhé ligy. “Věřím, že roli střelce potvrdím i tady a budu střílet góly za Slovan,” říká Pázler, který už má za sebou i prvoligová angažmá ve Slavii, Dukle a Jablonci.
Do týmu už se více jak týden zapracovává Aleš Nešický, který hrál v loňské sezoně v Táborsku. “Je to moje první štace v nejvyšší soutěži. Jsem rád, že mi dal Slovan tuto příležitost. Věřím, že se prosadím a pomůžu Liberci zpět do evropských pohárů,” podotýká 26letý Nešický.

Tým bude zkoušet i dva zahraniční hráče, dvacetiletého brazilský útočníka Francisco Walison da Silva Vieiru, který prošel mládeží FC Santos, a dvaadvacetiletého francouzského obránce Gabriela Duboisa, který hrál i v juniorském týmu Olympique Marseille.

V rámci soustředění se Liberec střetne zítra s Apollonem Limassol (Kypr), v pátek 6. července s SV Riedem (Rakousko) a nakonec v pondělí s rumunským mužstvem ACS Sepsi.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz