ZŠ Slovanka a Dr. M. Tyrše letos otevřou nová školní hřiště

(Aktualizováno před )

Na nové sportoviště se v říjnu letošního roku mohou těšit děti za ZŠ Dr. M. Tyrše, ale i žáci a žákyně ze ZŠ Slovanka, kde se nové školní hřiště staví od loňského roku a předávat se bude v letos září.

Zde se buduje čtyřdráhový ovál s atletickou rovinkou pro běh na 100 metrů, sektor pro skok vysoký a daleký, vrh koulí, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, cvičné plochy s víceúčelovým umělým trávníkem III. generace a lajnováním na badminton, volejbal, nohejbal a víceúčelového hřiště na stávající betonové ploše. Atletický ovál a sektor pro skoky budou provedeny z umělého, vodopropustného, polyuretanového povrchu na vrstvách štěrkodrtě a asfaltu. Tato rekonstrukce vyjde na 13,5 milionu včetně DPH.

„Zlepšujeme školákům podmínky pro sportování, v dnešní době vysedávání u počítačů a televize to považujeme za nesmírně důležité,“ říká starostka Romana Žatecká.

Radní města schválili zhotovitele stavby sportovního hřiště na Tyršovce, které vybuduje společnost RED BERRY, SE za cenu 5,2 milionu korun včetně DPH.

Ani tady nebude chybět atletický ovál s dvěma běžeckými drahami, jejichž součástí je atletická rovinka pro běh na 60 m. Podél atletického oválu povede rozběhová dráha pro skok daleký. Uvnitř atletického oválu bude umístěno víceúčelové hřiště s oplocením, na němž bude barevné lajnování pro házenou, fotbal a dvě volejbalová hřiště. Zbývající plochu zaberou hřiště pro volejbal se dvěma streetballovými hřišti. Atletický ovál, rozběhová dráha pro skok daleký a víceúčelové hřiště budou mít umělé, polyuretanové, vodopropustné povrchy.

„Naším záměrem je, aby na všech školách byla nová, moderní sportoviště odpovídající dnešním trendům. Proto systematicky pokračujeme v jejich budováních podle našich kapacitních možností. Až letos dokončíme tato hřiště, přijdou na řadu základní školy Lada, Pátova a Partyzánská. Zároveň chceme, aby většinu nových hřišť mohla využívat ke sportování i veřejnost,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec.

Vybudováno a předáno k užívání bylo na podzim loňského roku sportovní hřiště na ZŠ Sever za 3,8 milionu korun včetně DPH, které obsahuje třídráhový ovál se sektory technických disciplín, víceúčelové hřiště s umělým polyuretanovaným povrchem a oplocením a fotbalovou plochu s přírodním trávníkem.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz