Část Rudné ulice v Ostravě bude o víkendu uzavřená

(Aktualizováno před )

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu je ve fázi, kdy je nutné staré mosty zbourat. Kvůli bezpečnosti provozu si demoliční práce vyžádají krátkodobé razantní omezení dopravy v této části krajského města. Od pátečního večera 15. června do pondělního rána 18. června proto bude uzavřena Rudná ulice (silnice č. I/11).

Frekventovaná komunikace bude uzavřená od pátku 21 hodin do pondělí 5 hodin úplně uzavřena. Řidiči budou mít vyznačenu objízdnou trasu ze silnice č. I/11 od Poruby přes dálniční exit 354 (Rudná) na exit 357 (Severní spoj) a odtud po Mariánskohorské a Plzeňské ulici zpět na Rudnou. Řidiči jedoucí z Poruby směrem do centra Ostravy mohou využít i Opavskou ulici. Řidiči jedoucí do Havířova mohou využít dálnici D1 až na exit 361 (Místecká) a pak pokračovali po Muglinovské, Bohumínské a Frýdecké ulici. Trasy městských autobusů se nezmění, místo tramvají bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Dočasně zde bude zřízena nová autobusová zastávka Výškovická, zastávka Most Mládeže ve směru do Poruby bude nahrazena zastávkou Rottrův sad. Ostravští cestující by měli o víkendu počítat se změnou tras a úpravou jízdních řádů tramvajových linek číslo 2 a 7. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava. Bližší informace najdou na internetových stránkách Dopravního podniku Ostrava.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz