Bára s Maki zatím nemají jistou olympiádu. Nadále jsou ale optimistky

(Aktualizováno před )

V těchto dnech už podle plánů měly české beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová plánovat přípravu na olympijské hry, které se konají za rok v Tokiu. Jenže situace je nakonec jiná. Účast na největší sportovním svátku světa ještě zajištěnou nemají. Přitom chybělo tak málo…

Minulý týden se naše plážové jedničky zúčastnily Světového turnaje v čínském Chaj-jang. Po zvládnutých zápasech ve skupině se dostaly do vyřazovacích bojů. Proti lotyšské dvojici v boji o nejlepší osmičku měly dokonce dva mečboly, ty však neproměnily a zápas nakonec prohrály. V opačném případě už mohly mít olympiádu zajištěnou. V závěrečných chvílích se nedařilo především mladší Hermannové, která hodně kazila. A sama si to poté uvědomovala a sypala si popel na hlavu. “Je dobré to říct navenek. Je to důstojné, co se týče týmu. Beachvolejbal je složený ze dvou individualit. Pokud jedna pracuje na profesionální úrovni a klopýtá málo, tak jako v našem týmu Maki, a pak se druhá nechá stáhnout do takových momentů jako já v Číně, tak to ve výsledku bolí celý tým,” pronesla Hermannová. “Olympiáda byla blízko a tahle prohra bude bolestnou připomínkou, jak udělat přípravu líp, důkladněji a chytřeji.”

Nic však není zdaleka ztraceno. České hráčky mají dvě možnosti, jak se dostat do Tokia. Buď skrz světový žebříček či přes kontinentální pohár. “Máme kvality, zkušenosti i výkonnost a za sebou tým, který nás tam dokáže dostat z žebříčku. Pro mě je žebříček varianta číslo jedna, až potom budeme řešit plán B. Šance je veliká, když udržíme výkonnost a splníme si přes zimu domácí úkoly, jak říká Simon (kouč Nausch),” řekla Sluková.
“Jsme v solidní pozici. Pokud nedojde ke zranění a příprava bude dobrá, máme kvalitu se tam dostat,” dodal Nausch.

Nyní si Sluková s Hermannovou přibližně tři týdny odpočinou. Poté by se měly zúčastnit dalšího turnaje v Číně a následně v Mexiku. “Na každém turnaji, který pojedeme, posbíráme body a poskočíme v olympijském žebříčku, což je fajn,” vidí vše optimisticky Sluková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz