Sparta dostala pěkně mastnou pokutu za chování svých “fanoušků”

(Aktualizováno před )

Mizerný podzim pro Spartu ještě nekončí. Ligová disciplinární komise rozhodla, že klub z Letné bude muset zaplatit pokutu 200 tisíc korun za chování jeho příznivců při prvoligovém zápase v Příbrami. Navíc bude pro sparťanské fanoušky uzavřen sektor hostí v příštím utkání, tzn. 16. února na Dukle. „Disciplinární komise bude pokračovat v nulové toleranci k používání pyrotechniky a zejména potom k vhazování pyrotechniky na hrací plochu a jiných prostor stadionu,“ okomentoval rozhodnutí disciplinárky její předseda Richard Baček.

Sparťanští přiznivci ve víkendovém zápase nejenom, že házeli na hrací plochu světlice, ale dokonce i příbramského brankáře Kočího zasypali sněhovými koulemi.
“Fandové” svým chováním dávali najevo nespokojenost s herním projevem a hlavně výsledky letenského klubu. “Fanoušci jsou frustrovaní, ale házet koule na brankáře je zbytečné, dlouho se kvůli tomu nehrálo,” podotkl po zápase v Příbrami sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.

Sparta však nebyla zdaleka jediným prvoligovým klubem, kdo byl za fanoušky potrestán.
Celých 90 tisíc korun musí zaplatit Slovácko za chování svých příznivců při zápase s Duklou, navíc má i podmíněně uzavřený sektor pro aktivní příznivce, nebo-li tzv. skalní fandy.
O deset tisíc méně si musí připravit účetní Baníku Ostrava. Disciplinární komisi se nelíbily oslavy výročí fanouškovské organizace v zápase s Bohemians.
Zmiňovaná Příbram musí zaplatit 50 tisíc korun. Pokutu stejné částky obdržela i Slavia.

“Drobné” 20 tisíc korun pak dostaly Plzeň, Jablonec a Bohemians.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz