Zvrhlík přivedl dvanáctiletou dívku do jiného stavu, od soudu odešel s podmínkou

14.06.2019
Ilustrační foto
Pouze podmínku dostal šestačtyřicetiletý Pavel P. z Brněnska za opakované znásilňování dvanáctileté dívky, která je dcerou jeho, teď už bývalé, družky. Po jednom z pohlavních styků dokonce dívka otěhotněla.

Jak u soudu zaznělo, dívka se do svého otčíma zamilovala a on začal brzy její náklonost zneužívat. Poprvé si k ní začal sexuálně dovolovat v polovině září 2016. „Učinil tak s vědomím, že nezletilá je dcerou jeho přítelkyně, a také s vědomím, že je jí teprve dvanáct let. Využil její zamilovanosti a opakovaně s ní měl vaginální i orální sex,“ stojí v trestním rozsudku

Muži původně hrozila trestní sazba od dvou do deseti let. Nakonec mu však brněnský krajský soud uložil tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let. Navíc se obžalovaný musí podrobit ochrannému léčení.

Sátní zástupce s verdiktem souhlasil, obžalovaný proti rozsudku také nic nenamítal. Zneužitá dívka však začala požadovat finanční odškodnění za újmu, kterou utrpěla. „Žalovaný porušil zákon, zasáhl do jejích osobnostních práv. Byla zasažena její čest a důstojnost. Měla k žalovanému blízký vztah a on přitom její důvěry zneužil. Prodělala fyzické i psychické útrapy v souvislosti s přerušením těhotenství,“ napsal soud do rozhodnutí a uložil muži zaplatit dívce částku čtvrt milionu korun.
Pavel P. se proti tomu odvolal. Avšak odvolací senát potvrdil rozhodnutí krajského soudu. „Vznikla jí závažná nemajetková újma. Otěhotněla a byla nucena v tak nízkém věku podstoupit traumatizující interrupční zákrok. To vše se navíc odehrálo na malé obci,“ zaznělo u odvolacího soudu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR