V Česku udeřila zima. V Praze umrzli první bezdomovci

18.11.2018
Ilustrační foto
Kriminalisté vyšetřují dvě úmrtí mužů, kteří byli nalezeni v našem hlavním místě. Prozatím nemají stoprocentní jistotu, jak zemřeli. Více by měly ukázat nařízené pitvy. Zatím zjišťují totožnost obou mužů.

První tělo bylo objeveno na trávě u sjezdu z Hlávkova mostu a Bubenské ulice na nábřeží Kapitána Jaroše v blízkosti stanice metra Vltavská. Přivolaný policejní lékař nezjistil cizí zavinění. „Policejní lékař ohledáním těla zemřelého neshledal žádné stopy cizího zavinění. Totožnost muže i přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva,“ informují policisté na svém twitterovém účtě.

Další mrtvola byla nalezena také na trávníků, tentokrát však u Čechova mostu, což je jen pár kilometrů od prvního nálezu.

Co se týká druhého muže, je velmi pravděpodobné, že jde o člověka bez domova, který umrzl. Avšak i první případ by měl souviset s mrazy, které o víkendy do Česka dorazily.

Následující dny by však mohly být pro lidi bez domova ještě náročnější, i ve dne klesnou teploty k bodu mrzu. Navíc by mělo začít sněžit.

Aktuálně v ČR