Žena z Brna psychicky zdeptala učitelku svého syna. Vymámila z ní dva miliony korun

11.01.2019
Ilustrační foto
V posledních letech se stává, že učitelé více komunikují s rodiči přes e-mail, ale i po telefonu. Týká se to jak prospěchu, tak chování žáka. Ale může to být i obráceně, když se rodič domáhá vysvětlení, proč jeho dítě dostalo špatnou známku či co má znamenat ta poznámka v žákovské knížce...Matka jednoho žáka z Brna však využívala telefonu s jeho učitelkou k úplně jinému účelu...

Celkem 36 textových zpráv poslala 47letá žena 62leté vyučující. Prosila v nich učitelku, že potřebuje peníze, protože má náhlý dluh na elektřině či musí uhradit advokátovi z Německa poplatky za dědické řízení po jejím zesnulém otci. Jindy na pracovnici ve školství naléhala, aby jí poskytla finanční pomoc, protože její syn onemocněl těžkou nemocí. Později ale přišly i výhrůžky. "Neustále naléhala, prosila nebo vyhrožovala, například i tím, že ... když jí poškozená nepůjčí peníze, bude muset dát nejmladšího syna do dětského domova,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Učitelka se z toho psychicky zhroutila a musela vyhledat odbornou pomoc.

Policisté už matku za psychický nátlak na učitelku vyšetřují. Za dva roky dokázala manipulátorka vymámit z důvěřivé ženy nepochopitelné dva miliony korun! Žena je obviněná z podvodu, za což jí hrozí až osm let vězení. V tuto chvíli je ve vazbě.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR