Žena spadla z třicetimetrové výšky. Z nepřístupného terénu jí zachraňoval vrtulník

24.06.2019
Ilustrační foto
Zatím z nezjištěných důvodů se z brněnského lomu Hády zřítila žena do třicetimetrové hloubky. Aby se záchranáři mohl ke zraněné ženě dostat, museli povolat hasiče. "Operační důstojník vyslal do lomu jednotku profesionálních hasičů a lezeckou skupinu," uvedl mluvčí krajských hasičů Filip Venclovský. Hasiči se rozhodli, že v těžko přístupném terénu nasadí vrtulník. "Jakmile záchranáři v lomu připravili zraněnou k transportu, k místu se přiblížil vrtulník a pomocí zavěšených nosítek přepravil pacientku k sanitnímu vozu," přiblížil Venclovský.

Další nepříjemný pád zaznamenali záchranné sbory na Chrudimsku. Žena si u zříceniny hradu Oheb nad přehradou Seč ve tmě odskočila "na malou", nevšimla si srázu a zřítila se do pětimetrové hloubky. Dva muži, kteří se jí snažili zachránit, také spadli. „Po ošetření a naložení do vakuové matrace byla žena se středně těžkým zraněním hlavy a muži s lehkým zraněním zad a krční páteře převezeni do nemocnice,“ sdělili záchranáři na webu.
Policie na místě nezjistila cizí zavinění, a tak případ pouze zaevidovala. „Pro policii to vzhledem ke zjištěným okolnostem skončilo. Každý spadl sám, nikdo nikoho nestrčil. Začalo to tím, že jedna žena si šla odskočit, neviděla kam šlápla a spadla dolů," řekla ČTK mluvčí policie Eva Maturová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR