Žena nalezená v rybníce zemřela násilnou smrtí. Jde o pohřešovanou Jitku Zachariášovou?

05.08.2019
Od neděle 28. července byla pohřešovaná Jitka Zachariášová z Havlíčkova Brodu. Její tělo bylo pravděpodobně nalezeno náhodným svědkem o čtyři dny později v rybníku nedaleko hlavní silnice mezi obcemi Habry a Kámen na Havlíčkobrodsku. Policisté sice definitivně zjistí, kdo je zemřelá osoba, až díky testu DNA, ale s velkou pravděpodobností jde o zmiňovanou ženu.

„Z předběžných výsledků provedené pitvy vyplývá, že na smrti ženy nese vinu cizí osoba. Případem se intenzívně zabývají kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy z územního odboru Havlíčkův Brod,“ konstatovala policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková. „Totožnost musí definitivně potvrdit až výsledek genetického srovnání odebraných vzorků,“ podotkla Čírtková.

Kriminalisté navíc žádají o spolupráci svědky, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelého vozidla, které od sobotní půlnoci 27. července do nedělního odpoledne 28. července odbočovalo z hlavní silnice I/38 k rybníku v blízkosti silnice mezi obcemi Kámen a Habry nebo najíždělo na hlavní silnici od rybníka. „Stejně tak bychom potřebovali svědectví od případných svědků, kteří si všimli v téže době pohybu vozidla nebo osob přímo na hrázi rybníka. Kromě toho by kriminalisté potřebovali případné záznamy z palubních kamer umístěných v autech,“ specifikovala prosbu mluvčí.

Policisté nyní pracují s dvěma verzemi. Buď byla žena zavražděna anebo byla obětí dopravní nehody a řidič se snažil zamaskovat stopy tím, že její tělo hodil do vody.

Policistům se zatím nepovedlo nalézt bišonka, kterého šla žena venčit a poté už se domů nevrátila.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR