Zeman pokračuje v roli provokatéra. Veřejně spálil červené trenýrky

14.06.2018
Ilustrační foto
S velkým očekáváním přicházeli novináři na tiskový brífink, který byl na dnešní odpoledne svolán prezidentem Milošem Zemanem. Nakonec se však ukázalo, že místo nějakého závažného tématu se prezident rozhodl pro svérázný happening.

Tisková konference, avšak bez avizovaných otázek, proběhla dnes odpoledne u vchodu do Lumbeho zahrady, kde sídlí prezidentský pár. Blízko Miloše Zemana stála připravená kovová obruč s hořícím ohněm, do kterých prezident vhodil velké červené trenýrky, které před třemi lety zavlály na Pražském hradě. Místo standarty je tam tehdy vyvěsila skupina Ztohoven.
Prezident vhozením trenýrek do ohně podle svých slov ukončil "období spodního prádla". A vzpomínal, jak v minulém roce na přednášce pro studenty Opavské univerzity řekl, že "politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů a nikoliv na základě spodního prádla.”
Narážel tím i na jednotlivé demonstranty, kteří s červenými trenkami nad hlavou nesouhlasili s jeho přítomností na různých oficiálních setkáních s lidmi.

Prezident si neodpustil i klasické rýpnutí si do novinářů, když prohlásil: „Je mně líto, že z vás dělám blbečky, opravdu si to nezasloužíte.“
 

Aktuálně v ČR