Zdravotní sestra dala pacientce uspávací injekci, pak jí oloupila

14.09.2018
Ilustrační foto
Minulý týden došlo k málo uvěřitelnému případu. Zdravotní sestra, která pracovala pro soukromou ošetřovatelskou službu SOS Plzeň, vpíchla pacientce u ní doma uspávací injekci a pak jí okradla. 70 letá žena tak přišla v tu chvíli o peníze a šperky. Při vyšetřování se následně zjistilo, že už při minulé návštěvě odcizila 40letá zdravotní sestra také jistý obnos peněz.

Seniorka se z uspání vzbudila až kvečeru po několika hodinách. Protože byla nadále malátná, znovu brzy usnula. Ráno si všimla, že nemá na ruce prsten a následně i zjistila, že její peněženka je prázdná. Okamžitě volalal dceři, která když přijela, zalarmovala policii.

Seniorka vypověděla, že jí bylo divné, když jí ošetřovatelka oznámila, že jí ještě musí vzít krev. Pachatelka jí na to odvětila, že to má v popisu práce.
Zdravotní sestra už je ve vazbě. „Hrozilo, že by mohla v trestné činnosti pokračovat,“ uvedla soudkyně Martina Hiřmanová, která ženu poslala za mříže. Policisté jí obvinili z loupeže. „Pod záminkou odběru krve vpravila stříkačkou do žíly poškozené nezjištěné množství hypnogenu zředěného fyziologickým roztokem, což mělo za následek malátnost a usnutí poškozené,“ stojí v obvinění.
Soukromá ošetřovatelská služba SOS Plzeň už dotyčné ženě vypověděla smlouvu.

Aktuálně v ČR