Zámková dlažba přináší spoustu výhod. Znáte je?

03.06.2019
Plánujete úpravu zahrady, případně prostoru před rodinným domem? Pokud hledáte ideální způsob, jak vybudovat chodníček linoucí se celou zahradou či zpevnit parkovací plochu a zkrášlit cestičku ke vstupním dveřím, není nic jednoduššího než využít zámkovou dlažbu. Právě zámková dlažba představuje jakousi klasiku, která má jak své přednosti, tak i úskalí. V následujících řádcích se na ni podíváme trochu podrobněji.

Zámková dlažba se používá v podstatě kdekoliv. Všimněte si, že tvoří třeba i chodníky ve vašem městě a parkoviště před supermarkety. Sice název evokuje, abyste si mysleli, že se dlažba používá především v areálu honosných zámeckých staveb, ovšem nemá s historickými staveními žádnou spojitost. Charakteristickým rysem je možnost uzamknout jednotlivé dlaždice zámky.

Zámková dlažba je praktická i na pohled hezká


Obrovskou výhodou je, že zámková dlažba nachází vskutku široké uplatnění. Prvně vás nadchnou vlastnosti samotného materiálu, jenž je dokonale přizpůsoben venkovním podmínkám, a tak mu vůbec nevadí ani ostré sluneční záření, ani krutě mrazivá zima. Dále se do popředí prodrala pro svou odolnost vůči mechanickým látkám a vysokému zatížení, a tak klidně na ní mohou stát vozidla, proto se často používá na parkovištích.

Jelikož jsou jednotlivé prvky k dostání v mnoha barevných odstínech, šikovný řemeslník dokáže vykouzlit z naprosto fádní plochy něco úžasného. Stačí fantazie a ze zámkové dlažby mohou vzniknout různé obrazce.

Dodavatel zámkové dlažby


Pokud hledáte společnost, která má ve své nabídce zámkovou dlažbu, obrubníky a další potřeby pro realizaci chodníků, obraťte se na profesionála PRESBETON. V jeho bohatém produktovém portfoliu seženete vše, co potřebujete nejen do exteriéru, ale klidně i interiéru. Zůstávat tedy nemusíte jen u zámkové dlažby.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR