Zaměstnanci ve zdravotnictví si polepší. Sestry dostanou jednorázový příplatek

12.06.2018
Pracovníci ve zdravotnictví si přijdou od příštího roku na větší peníze. Andrej Babiš na včerejší tiskové konferenci přislíbil, že dostanou přidáno. Zdravotní sestry se navíc mohou těšit na jednorázový příspěvek pět tisíc korun.

Na společné tiskové konferenci s ministryní Alenou Schillerovou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem premiér prohlásil, že se povedlo v minulých letech zvýšit průměrný plat z 23.857 korun na nynějších 35.212 korun. „Platy ve veřejném sektoru stouply za posledních šest let o 61 procent."

Babiš si uvědomuje, jak uvedl na konferenci, nedostatečné odměňování v českém zdravotnictví, zmínil i chybějící kapacity v nemocnicích. Problém podle něj začíná v nízkém počtu přijatých lékařů ke studiu a následně absolventů. Jak podotkl Andrej Babiš, s nedostatkem zaměstnanců ve zdravotnictví se potýkáme nejenom my, ale i v jiných evropských státech.

Premiér souhlasí tedy se zvyšováním platů, ale jedním dechem dodává, že co se týká odměn, mělo by to být nadále v kompetenci jednotlivých ředitelů nemocnic.

Zvyšování platů státním zaměstnancům se netýká jen zdravotnictví. Např. pedagogům byly v minulých letech zvýšeny platy o 70%.
Andrej Babiš se chystá ve středu na schůzku tripartity (vláda, odbory, zaměstnavatelé), kde by mělo být projednáváno celoplošné přidávání na platech ve státní sféře.

Aktuálně v ČR