Žádné překvapení. Davidová je zaslouženě biatlonistkou roku

31.05.2019
O tom kdo vyhraje anketu Biatlonista roku, bylo předem jasno. Jediná Markéta Davidová se z českých závodníků dostala v jednotlivcích na stupně vítězů a to hned čtyřikrát. Jednou dokonce na nejvyšší stupínek. "Doufám, že mě to moc nezměnilo a ani nezmění. Snažím se být pořád stejná," řekla při vyhlášení ankety 22letá reprezentantka.

Své první vítězství ve Světovém poháru slavila v italské Anterselvě, kde byla nejlepší ve sprintu. K tomuto dosavadnímu největšímu životnímu úspěchu přidala druhé místo v hromadném závodě (též Anterselva), stříbro z vytrvalostního klání (kanadské Canmore) a třetí příčku též z "maratonu" (slovinská Pokljuka). Další bronz získala v ženské štafetě.
Celkově se ve Světovém poháru umístila na 21. místě.
„S každým závodem má člověk více zkušeností, takže by se to mělo nějak projevovat. Určitě si jsem jistější, ale i kdyby se mi nedařilo, tak by mě to posunulo stejně, zkušenosti jsou důležité," podotkla Davidová.

Na druhé příčce se v anketě Biatlonista roku objevil Tomáš Krupčík. Až za ním se za sebou seřadili tři naše stálice - Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Veronika Vítková.

Kromě hlavní ankety se Davidová umístila na nejvyšší příčce u čtenářů idnes.cz. „Určitě je to fajn. Je to odměna a taková tečka za sezonou. Je vidět, že si toho někdo váží a všímá,“ pochvalovala si Davidová.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2018/19 (hlasování členů Českého svazu biatlonu):
Biatlonista roku: 1. Markéta Davidová, 2. Tomáš Krupčík, 3. Michal Krčmář, 4. Ondřej Moravec, 5. Veronika Vítková.
Trenér roku: Tomáš Holubec
Talent roku: Tereza Voborníková
Skokan roku: Tomáš Krupčík
Síň slávy: Tereza Hlavsová - in memoriam, Jana Krkošková - in memoriam, Ján Húska, Božena Kubíčková.
Hlasování fanoušků na serveru iDNES.cz: 1. Davidová, 2. Krupčík, 3. Krčmář, 4. Moravec, 5. Vítková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR