Z kluziště na střídačku. Patrik Eliáš vypomůže české reprezentaci

11.06.2018
Ilustrační foto
Viktor Ujčík, Patrik Eliáš, Marek Židlický, Radek Bělohlav a Libor Procházka. Tyto hokejisty jsme ještě nedávno viděli prohánět se na kluzištích. Teď po skončení kariéry se přesouvají buď do kanceláří či na střídačky. Jedno však u nich zůstává stejné, dál se budou snažit udělat maximum pro český hokej.

Viktor Ujčík patřil v posledních dvaceti letech mezi nejlepší útočníky v naší lize, dokázal se však prosadit i ve finské nejvyšší soutěži, kde i dvakrát s Kärpät Oulu získal titul. V české respektive v československé lize získal zlato s Jihlavou. Nyní bude působit ve funkci předsedy disciplinární komise hokejové extraligy.

Další na začátku jmenovaní bývalí vynikající hokejisté budou působit v reprezentačních mládežnických výběrech jako asistenti. Došlo k tomu na základě rozhodnutí svazu, který chce do dění v reprezentaci více zapojovat hráče, kteří dosáhli velkých úspěchů a stanou se tak i určitými vzory pro talentované hokejisty.

Patrik Eliáš by měl být po ruce Václavu Varaďovi, který se stal novým hlavním trenérem české hokejové dvacítky. Marek Židlický s Radkem Bělohlavem se stanou asistenty pro výběr reprezentační osmnáctky, kterou nově povede Alois Hadamczik. A nakonec Libor Procházka bude pomáhat v týmu sedmnáctiletých, kde je hlavním trenérem Karel Beran.

„Dlouhodobě se snažíme o co nejširší zapojení bývalých vynikajících hokejistů u mládeže a jsem rád, že se nám koncepci daří naplňovat,“ uvedl v souvislosti se změnami, které schválil výkonný výbor ČSLH šéftrenér Slavomír Lener. „Někteří z nich nastupovali donedávna v NHL, odkud si přinesli řadu zkušeností, pro juniorské reprezentanty jsou vzorem a spoustu věcí jim mohou předvést přímo na ledě. Velmi přínosné jsou pro nás také jejich poznatky, týkající se výchovy mladých hokejistů.“

Aktuálně v ČR