Výjde to Budějovicím napočtvrté?

12.06.2018
Ilustrační foto
Třikrát za sebou doufali ve fotbalovém klubu SK Dynamo České Budějovice, že se vrátí zpět do první ligy, ale zatím se to nedaří. V minulé sezoně skončil jihočeský druholigový klub až na šestém místě.

"Jsem přesvědčený, že podmínky, které byly týmu poskytnuté, byly na druhou ligu nadstandardní a umístění ani předváděné výkony tomu neodpovídaly. Zvláště pak po zpackaném minulém jaře jsem měl za to, že jsme poučeni a stejné jaro nemůžeme opakovat. Bohužel, stalo se," říká generální ředitel Českých Budějovic Martin Vozábal.

Po vcelku solidním podzimu nezvládly "Budějky" začátek jara. V prvních pěti zápasech získaly jen bod! "Zápas v Hradci byl fotbalově z naší strany dobrý, ovšem ne v útočné fázi. To, co jsme pak předvedli následně s Olympií a v televizním utkání v Ústí, bylo slušně řečeno hodně špatné. Právě v těchto zápasech jsme ztráceli hromadu bodů a soupeři nám unikali," podotýká Vozábal.

Už podruhé za sebou se jihočeskému klubu stalo, že zažil kvalitní podzimní část, kterou ale zpackal špatným jarem. "Ano, víme to, tohle nejde přehlédnout. Letošní jaro kopírovalo v některých věcech to loňské. Lépe řečeno v mnoha věcech. Začali jsme jaro špatně loni i letos a tým už nenastartovali. Myslím, že nám chybí více válečníků v týmu. Tým je moc hodný, chybí někdo, kdo kabinu otočí naruby," odpovídá na téma nezvládnuté jaro generální ředitel.

Když se nepodaří dosáhnout fotbalového cíle, zpravidla to odnese hlavní trenér. V Českých Budějovicích se však rozhodli Davida Horejše podržet. "Po jednání s majiteli klubu trenér Horejš pokračuje ve své práci. Ano, můžeme říci, že s určitým vykřičníkem. Ale k nějakým změnám v realizačním týmu dojít musí tak, abychom nabourali stereotyp u týmu. Končí Petr Skála v pozici trenéra brankářů. Přechází na pozici sekretáře v nově vzniklé klubové akademii."

Co je však podle Martina Vozábala, mimochodem bývalého hráče Budějovic, jisté, dojde ke změnám v hráčském kádru. "Smlouvu jsme nenabídnuli Milanu Nitrianskému, končí Filip Hašek, Jan Vondra a Erik Puchel." Naopak se klub bude snažit posílit především v útočné fázi. Navíc dá prostor vlastnímn odchovancům.

Co se týká otázky případného postupu do první ligy, jsou už v Českých Budějovicích opatrnější. "Až budeme mít pohromadě kádr, určitě řekneme, co očekáváme od nové sezony a jaké bude zadání," dodává Vozábal.

Aktuálně v ČR