Vrah napadl policistku golfovou holí

16.10.2018
Ilustrační foto
O víkendu pátrali plzeňští policisté po muži, který by měl mít na svědomí dva činy, z toho jeden je vražda.

Před sobotní pátou hodinou odpolední zavolal svědek na policii, že nalezl v Plzni v Těšínské ulici mrtvé tělo muže. Na místo se kromě policistů dostavil i soudní lékař, který zjistil, že muž byl zavražděn násilným způsobem. "Policisté začali zjišťovat totožnost zemřelého, jednalo se o 71letého muže a pozůstalým jsme poskytli služby krizového interventa," podotkl mluvčí Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Policisté navíc mají za to, že ten samý muž by mohl mít na svědomí i přepadení 53leté ženy, která šla v sobotu v ranních hodinách na autobus. Mezi zastávkou U Prazdroje a křižovatkou blízko čerpací stanice jí začal pronásledovat muž, který když byl blízko ní, řízl jí do nohy a následně utekl pryč.

Je pravděpodobné, že tohoto muže zatkla policie následující den. V neděli došlo na Rokycansku k vloupání do zemědělského objektu. Když se policie dostavila na místo, pachatel utekl. Policistka, která byla v pátrací skupině, ho však posléze zahlédla. "Dle zákona jej vyzvala, aby opustil ukrýt, ale muž nereagoval a policistku dokonce napadl golfovou holí. V tu chvíli na místo dorazil i psovod se svým psem a muže společně zpacifikovali a zajistili," podotkl mluvčí.

Následně se policistům povedlo i najít nůž, který by mohl patřit pachateli. Nyní se čeká též na výsledky soudní pitvy zavražděného.

Aktuálně v ČR