Vondroušová zničila bývalou světovou jedničku, dále pokračuje i Plíšková

13.03.2019
Jedno z největších vítězství své dosavadní kariéry zažila česká tenistka Markéta Vondroušová. V americkém Indian Wells porazila bývalou světovou jedničku Rumunku Simone Halepovou 6:2, 3:6, 6:2 a dostala se tak do čtvrtfinále. Mezi posledními osmi se představí i Karolína Plíšková, která vyřadila Estonku Anett Kontaveitovou 7:6, 4:6, 6:2.

Vondroušová se od začátku pustila do soupeřky s velkou vervou, dvakrát jí vzala podání a došla si v pohodě pro první sadu. V druhém setu už se Rumunka vzpamatovala, udržela si svůj servis a naopak českou tenistku brejkla. Vondroušovou tato ztráta setu nerozhodila a v třetím dějství hrála trpělivě, naopak Halepová kupila jednu chybu za druhou. Proto si česká tenistka došla pro své velké vítězství.
Svou formu nyní předvede proti šesté nasazené Ukrajince Elině Svitolinové.

I Plíšková musela odehrát tři sety, i když podle jejích slov klidně mohl být zápas kratší. "Bylo tam pár těsných bodů, mohla jsem vyhrát ve dvou setech, ale byl to kvalitní souboj," řekla Plíšková po zápase. Nyní se naše tenistka střetne se Švýcarkou Belindou Benčičovou, která porazila světovou jedničku a obhájkyni titulu Naomi Ósakaovou z Japonska hladce 6:3, 6:1.

Pokud by se našim hráčkám nadále dařilo, klidně by se mohly spolu sejít ve finále.

I v loňském roce se zde Vondroušové vcelku dařilo, dostala se mezi posledních šestnáct. Plíšková vypadla ve čtvrtfinále.

foto: Tyden.cz
 
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR