Vlci po delší době znovu řádili. Na českokamenicku roztrhali dvě ovce

09.01.2019
Ilustrační foto
V minulém roce se mnoho o vlcích a jejich "trestných výpravách" na ovce nemluvilo. Hitem bylo spíše medvědí řádění na Vsetínsku. V poslední den loňského roku však tyto psovité šelmy opět dali o sobě vědět.

O dvě ovce z osmičlenného stáda přišli majitelé z Filipova u České Kamenice. S velkou pravděpodobností je roztrhali vlci. Aby se k "obětem" dostali, museli přeskočit 150cm vysoký plot, což je pro vlka maličkost. Zpátky se ale už podhrabali. Jedna z ovcí byla na místě mrtvá, druhá měla vyhřezlé vnitřnosti, proto jí museli majitelé nechat utratit a odvézt na kafilérii.
Jediné, co můžeme s jistotou říct, je, že se jednalo o útok psovité šelmy, s největší pravděpodobností opravdu vlků,“ reagoval na incident mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov. Stoprocentní jistotu, že se jednalo o vlka, by však zoologové měli, pokud by se jim na místě povedlo odebrat nějaký biologický materiál.

Vlci se v Českosaském Švýcarsku trvaleji usadili před sedmi lety. Do té doby se v tomto území tato divoká šelma nevyskytla více jak 200 let.

Zatím se však nestalo, že by vlk zaútočil na člověka. To by podle odborníků mohlo nastat jedině v případě, že by vlk měl nějakou nemoc či by to byl potomek vlka se psem. „Pokud by se zjistilo, že se v regionu vyskytuje nebojácný kus, vydali bychom výjimku ze zákona a povolili jeho odstřel,“ dodal Tomáš Salov
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR