Vlak na Brněnsku měl dvacet minut zpoždění. Důvod? Opilý strojvedoucí

15.11.2018
Ilustrační foto
To že mají vlaky zpoždění, není v Česku žádná novinka. Buď je způsobeno přírodní kalamitou, či nehodou nebo čekáním na jiný zpožděný přípoj. Na Brněnsku však řeší případ, který se nestává často. Naštěstí...

Vlak směřující z Brna přijel do nedalekých Křenovic s dvacetiminutovým zpožděním. Zpravidla strojvedoucí dává vědět, co zpoždění způsobilo. Mašinfíra tohoto spoje však k tomu nic neuvedl. Proto kolegové šli přímo za ním do lokomotivy, kde ho našli, jak tvrdě spí. Už po probuzení bylo na něm vidět, že je v podnapilém stavu. Ihned zavolali policisty, kteří mu naměřili 2,6 promile alkoholu. "Muž středního věku však s hodnotami několika dechových zkoušek nesouhlasil, požití alkoholu tvrdošíjně popíral a odmítl i lékařské vyšetření spolu s odběrem krve,“ uvedla mluvčí policie Alena Musilová.
České dráhy však na jeho slova nijak nedaly a okamžitě tohoto strojvedoucího postavily mimo službu. "V tuto chvíli čerpá neplacené náhradní volno. Podobné chování je naprosto nepřijatelné a v žádném případě ho netolerujeme,” uvedla mluvčí drah Gabriela Novotná, která dodala, že výtečníkovi hrozí vyhazov.
Tento případ řeší i policie, protože je muž podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Aktuálně v ČR