Velký srdcař Tomáš Plekanec končí v hokejové reprezentaci

18.05.2018
Ilustrační foto
Když trenéři české reprezentace sestavovali nominaci na mistrovství světa, tušili, že když zavolají Tomáši Plekancovi, uslyší od něj skoro vždy: "Ano, přijedu." Nyní však po vyřazení našeho týmu na MS ve čtvrtfinále s USA oznámil, že je čas pověsit reprezentační dres na hřebíček.

Plekanec se zúčastnil jedenácti světových šampionátů, v kterých získal jednou stříbro (2006) a dvakrát bronz (2011 a 2012). Nejcennější kov mu bohužel ale unikl. Ve sbírce má tak jen zlatou medaili z juniorského mistrovství světa (2001).

Nadále však bude samozřejmě působit v severoamerické NHL. Až do letošní sezony, kdy byl vyměněn do Toronta, strávil předešlé roky v jediném klubu v Montrealu Canadiens. V této nejprestižnější hokejové lize odehrál 998 utkání, v kterých získal 607 bodů za 232 gólů a 375 asistencí. V play-off nastoupil v 94 zápasech (53 bodů, 18 gólů a 35 nahrávek).

Letos po delší době nastoupil v reprezentačním dresu bez obvyklého "C" pro kapitána. Tuto úlohu trenéři přenechali Romanu Červenkovi.

Naši hokejisté letos vypadli na MS v Dánsku v boji o semifinále s týmem Spojených států těsně 2:3. Čeští hokejisté tak musí nadále čekat na medaili, naposled získali před šesti lety bronz.
Aktuálně v ČR