V Karviné vybouchl plyn. Chtěl se majitel bytu zabít?

06.08.2019
Ilustrační foto
Podle jedné z vyšetřovacích verzí došlo dnes odpoledne k výbuchu plynu v jednom z karvinských bytů úmyslně. Obyvatel této vybuchlé bytové jednotky se prý pokusil zabít. Nakonec byl jen lehce zraněn, stejně jako další dva obyvatelé domu v ulici U Bažantnice v Karviné-Novém Městě. Hasiči museli z domu evakuovat 12 lidí.

Policie zadržela podezřelého muže. „Zatím se ale nemohu vyjadřovat k tomu, zda šlo o sebevražedný čin. Se zadrženou osobou v tuto chvíli pracujeme,“ řekl na místě šéf karvinských policistů Miloš Pollak.

„Ošetřili jsme 56letého muže, který byl nejblíž výbuchu a utrpěl poranění hlavy a hrudníku. Byl při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři ho převezli do karvinské nemocnice. Pak jsme tam ještě měli v péči ženu a muže ve středním věku. Ti ale nebyli zranění fyzicky, šlo spíše o to, že byli otřeseni tou událostí. Byli prohlédnuti, ošetřeni a ponecháni na místě,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Statik prohlédl dům a zkonstatoval, že nebyl výrazně porušen. Většina obyvatel se tak mohla vrátit do svých bytů. Exploze v bytě "sebevraha" vyrazila okna i dveře. Poškozeno bylo vnitří zařízení a zeď mezi pokoji.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR