Uhlídá nejistá sparťanská obrana nejlepšího střelce ligy? A zvládne Skuhravý své emoce?

19.10.2018
Po reprezentační pauze se opět roztočí kola naší nejvyšší fotbalové ligy.

Bohemians 1905 - Plzeň (pá - 18:00)
Dvanácté kolo se rozjede nejdříve na pražských Bohemians, které přivítají držitele mistrovského titulu. Plzni se v této sezoně zatím proti papírově slabším soupeřům daří. Může to prokázat i dnes proti klokanům, kteří se letos zatím doma nečekaně trápí. Přitom dříve si málokdo odvážel z Bohemky body.

Olomouc - Zlín (so - 15:00)
Hanáci před 14 dny šokovali pražskou Spartu a ještě více sebe, že dokázali nad ní vyhrát. Nyní se to pokusí potvrdit proti Zlínu, kterému po úžasném vstupu do soutěže trochu dochází dech.

Příbram - Jablonec (so - 17:00)
Jablonec se pokusí navázat na třízápasovou šňůru vítězství, proti Příbrami to ale nebude mít jednoduché. Středočechům se totiž na domácí půdě letos velmi daří.

Ostrava - Karviná (so - 17:00)
Zatím nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku první ligy jsou výkony a hlavně výsledky ostravského Baníku, který se jako jediný zatím dokáže držet trojlístku favoritů (Slavia, Plzeň, Sparta).

Slovácko - Teplice (so - 17:00)
Domácí se poprvé představí pod novým trenérem Vlachovským, který nahradil odvolaného Kordulu. To Teplice také nedávno vyměnily trenéra, ale zatím i pod novým koučem Hejkalem tápou.

Dukla - Opava (ne - 15:00)
Tento zápas bude prestižní především pro trenéra Romana Skuhravého, který ještě v prvních kolech koučoval opavský tým. Pak však z rodinných důvodů se vrátil do Čech a nyní trénuje právě Duklu.

Liberec - Slavia (ne - 17:00)
Slavia se bude snažit udržet si vítězstvím první příčku v tabulce 1. ligy, jenže Liberec je tak nevyzpytatelné mužstvo, že těžko odhadovat, zda tentokrát bude lehkým soupeřem či nepřekonatelnou překážkou.

Sparta - Ml. Boleslav (po - 18:00)
12. kolo zakončí pondělní duel mezi 3. a 9. týmem. Sparta dvakrát za sebou prohrála, teď by však tři body měly zůstat na Letné. Sparťanská obrana si však bude muset pohlídat nejlepšího střelce ligy Komličenka.

Aktuálně v ČR