Učitel dal žákyni poznámku. Ta se mu pomstila fackou

21.05.2019
Ilustrační foto
V posledních letech se bohužel často mluví o šikaně žáků vůči učitelům. Tato v dřívějších letech naprosto nepředstavitelná záležitost bývá nyní čas od času na pořadu dne v různých školách. Jako např. teď na základce v Bílině.

Dvanáctiletá školačka, s kterou jsou dlouhodobé kázeňské problémy, se rozhodla, že se pomstí svému učiteli za to, že jí dal nejenom poznámku, ale i navrhl sníženou známku z chování. "Na pomoc" si sebou vzala své spolužáky, s kterými šla do učitelova kabinetu. "On seděl v křesle, nejdříve ho osočila slovně a začala mu nadávat. Měla s sebou zhruba 15 dalších žáků a potom pleskla pana učitele přes tvář," popsala ředitelka základní školy v Bílině Barbora Schneiderová.

Za tento incident může 12letá dívka očekávat trest. Avšak i její spolužáci, kteří věděli co se chystá a nezabránili tomu, mohou být určitým způsobem potrestáni. "Celý den ve škole běží intervence. Vysvětlovali jim, že se stali spoluviníky ve chvíli, kdy dívku podpořili,“ dodala ředitelka.

Bílinská radnice se dokonce po této politováníhodné události rozhodla, že základní školu budou hlídat městští policisté. "Škola kontaktovala městskou policii, kdyby náhodou došlo k nějakému konfliktu,“ uvedla místostarostka Bíliny Marcela Dvořáková.

Rodinu žačky nyní navštíví i sociální pracovníci.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR