Úchyl napadl v Chomutově nezletilou dívku a matku s kočárkem. Už je ve vazbě

06.08.2019
Ilustrační foto
Na minulý pátek jen tak nezapomenou dívka a žena z Chomutova. Zažily totiž sexuální obtěžování od 26letého muže.

Muže popadly erotické choutky natolik, že nečekal, až zapadne slunce, ale rozhodl se "konat" hned za bílého dne. První obětí byla nezletilá dívka, kterou pachatel přepadl zezadu, strkal jí prsty do pusy a osáhaval mezi nohama. Dívce se naštěstí povedlo muže odstrčit a utéct. Tento nezdar však násilníka neodradil od další nechutné akce. „Nedlouho poté se měl v blízkosti vodní nádrže Banda veřejně obnažovat a s odhalenými intimními partiemi pronásledovat ženu s kočárkem,“ popsala mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.K fyzickému napadení zde nedošlo, protože se objevili kolemjdoucí a muž utekl.

Ještě ten samý den se chomutovským strážníkům povedlo pachatele dopadnout. Stalo se tak i díky tomu, že obě postižené ženy i svědci popsali přesně události, jak se staly a především poskytli policistům přesný popis pachatele. „Městská policie o těchto událostech přijala oznámení a krátce nato pachatele po krátkém pokusu o útěk zadržela a předala policii,“ popsal zástupce ředitele městské policie Jiří Vaníček.

V tuto chvíli je muž stále za mřížemi. „Chomutovský policejní vyšetřovatel obvinil 26letého muže ze spáchání trestných činů znásilnění ve stádiu pokusu a výtržnictví. Po sdělení obvinění podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, který státní zástupce i soudce akceptovali,“ doplňuje Miroslava Glogovská.

Vzhledem k tomu, že jedné z poškozených je méně než osmnáct let, hrozí obviněnému až deset let odnětí svobody.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR