Zanedbaní psi budou mít (pravděpodobně) už navždy porušené psychické zdraví. Tyrani dostali jen podmínky...

12.03.2019
Ilustrační foto
Když policisté a veterináři Pardubického kraje vstoupili do jednoho z domů v Mladějově na Moravě, nestačili žasnout, jak se někdo může otřesně chovat ke psům.

Matka se synem léta odmítali vpustit do svého domu kontrolu z veterinární služby. Nebylo divu, protože věděli, že by dostali za svoje chování ke psům přinejmenším pokutu. Nakonec se poté do případu vložila policie a zmiňovaná dvojice si dnes u Okresního soudu ve Svitavách vyslechla rozsudek. Soudce jim uložil rok vězení s odkladem na tři roky. Navíc nesmějí chovat více než dva psy.

Trest se však zdá nepřiměřeně malý s ohledem na skutečnost, že většina odebraných psů si ještě nenašla nové majitele, protože byli nezvladatelní po předešlém zanedbání a páníčkové je vraceli zpátky.

Vše souviselo s jejich nehezkým životem, který měla zvířata u odsouzené dvojice. Desítky psů přebývalo ve třech kovových klecích a plastových boxech s plochou nepřesahující 0,63 metr. Další se sice mohli v domě volně pohybovat, ale zároveň neměli přístup k vodě. Všichni psi měli různé choroby (veterináři u nich např. nalezli tasemnice a parazity), velmi vážně narušené psychické zdraví a byli podvýživení. Dva ze psů museli být utraceni.
„Veškeré prostory byly znečištěny psím trusem, který místy tvořil až deseticentimetrovou vrstvu. Prostředí bylo znečištěno také nejrůznějšími odpadky, domem se linul silný čpavkový zápach z rozkládajících se exkrementů. Všude bylo v důsledku toho také velké množství létajícího hmyzu,“ vylíčil Petr Majer ze Státní veterinární správy.

Aktuálně v ČR