Traktor zavalil staršího muže. Záchranáři už mu nedokázali pomoci

07.11.2018
Pětašedesátiletý muž u Blížkovic na Znojemsku dnes odpoledne zahynul poté, co se na něj převrátil traktor. „S podomácku vyrobeným traktorem vytrhával na zahradě pařezy. Přidal plyn, stroj se postavil na zadní kola a muže zavalil,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.
I když se na místo okamžitě dostavili záchranáři i s vrtulníkem, muži už nebylo pomoci. "Záchranáři se snažili muže oživit, ale jeho zranění byla příliš vážná,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Několik podobných tragických případů už se letos stalo. V květnu ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku zavalil zahradní malotraktor pětapadesátiletého muže. "Muž sekal u své chaty zahradním malotraktorem trávu, přepadl s ním přes zídku a traktor na něj spadl," uvedla tehdy mluvčí hasičů Lucie Javoříková.
Ve stejném okrese, ale v obci Kelč, se také v květnu stal smrtelný úraz po zavalení traktorem. Řidič zemědělského stroje nacouval nechtě na závozníka, na kterého traktor přepadl. Závozník na místě zemřel.
Poblíž obce Vyškovec na Uherskobrodsku se v září snažil čtyřiasedmdesátiletý muž pomoci svému kamarádovi, který na lesní cestě zapadl s osobním autem. Senior chtěl pomocí traktoru vytáhnout kamarádovo vozidlo, jenže traktor se s ním převrátil a zavalil ho. 74letý muž na místě podlehl.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR