Syn ubil svou matku k smrti

14.04.2019
Ilustrační foto
V pátek jsme vás informovali o nechutném případu, kdy 51letý muž z Mariánských Lázní zmlátil svou vlastní matku do bezvědomí. Bil jí pěstmi do obličeje, mlátil jí hlavou o zem a také do ní kopal. Sousedé zaslechli křik a hluk a okamžitě zavolali policisty, kteří vtrhli do bytu, kde našli stařenku ležet na zemi.

Poraněnou ženu musel vrtulník okamžitě transportovat do plzeňské nemocnice. I přes veškerou snahu lékařů 73letá žena svým zraněním podlehla.

Kriminalisté obvinili jejího syna z pokusu o vraždu, za což mu hrozí 10 až 18 let vězení. "Nicméně vzhledem k okolnostem soud zřejmě trestný čin překvalifikuje," podotkla policejní mluvčí Zuzana Týřová. V tuto chvíli je vrah ve vazbě.

V tomto týdnu došlo i k jinému napadení vlastního člena rodiny. Žena z Domažlicka způsobila své matce zhmoždění obličeje, hlavy, ramen, páteře, četné podlitiny celého těla a otřes mozku. Při vyšetřování se zjistilo, že 37letá žena svou nemohoucí matku týrala skoro půl roku. "Agresorka byla zadržena a obviněna ze zločinu. Hrozí jí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," upřesnila mluvčí policie Dagmar Brožová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR