Syn přispěchal mamince na pomoc. Ale i jeho kočka napadla

11.03.2019
Jsou situace, kdy lidé přestávají zvládat své domácí mazlíčky a pak volají ochranáře či policii. Jde zpravidla o hady, divoká zvířata či třeba psa. Avšak chovatelé ze Zlína nezvládali zvíře, u kterého by se to tolik neočekávalo. Přes hlavu jim začala přerůstat habešská kočka...

„V minulých dnech nám na tísňovou linku 156 zavolal muž, že měla jeho bývalou manželku a syna v jejich bytě napadnout a poranit kočka. K prověření neobvyklé události jsme proto poslali hlídku našeho útvaru kynologické služby,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Na místě jim sedmačtyřicetiletá žena potvrdila, že ji zvíře bezdůvodně napadlo, poškrábalo jí a navíc pokousalo na různých místech těla. Své matce přiběhl na pomoc její syn, ale kočka se následně pustila i do něj.

Protože žena už nechtěla zůstat v jedné domácnosti s agresivní kočkou, strážníci jí odvezli do útulku. Matka se synem následně vyhledali lékařskou pomoc, kde se nechali ošetřit.

Druhý den poraněná a vystrašená žena zavolala do útulku a oznámila, že se kočky vzdává, protože má nadále strach především o svého syna. Kočka tak zatím zůstává v karanténě a poté jí pracovníci útulku nabídnou případným zájemcům.

Aktuálně v ČR