Staford napadl tři členy rodiny. Pracovníka odchytové služby přejelo jeho auto...

11.04.2019
Ilustrační foto
Včera večer došlo v Šabině na Sokolovsku k velmi nepříjemnému incidentu. Stafordšírský teriér pokousal tři členy jedné rodiny a vážně je zranil. To však nebylo vše. Ve chvíli, kdy se psa snažil zadržet muž z odchytové služby, jeho vlastní auto ho přejelo...

Mezi zraněnými bylo i šestileté dítě, kterého staford napadl jako prvního. Chlapci přispěchali na pomoc strýc, který je majitelem psa, a děda. Ale i ti skončili s kousanci na těle.

Na místo byla povolána specializovaná firma, která měla psa odchytit. Jenže její pracovník nezajistil vůz, který se rozjel, muže porazil a vážně ho zranil. „Při nehodě byl zraněn sedmatřicetiletý muž, který byl letecky transportován do nemocnice. Dopravní nehoda je v šetření policistů,“ uvedl krajský mluvčí policie Jakub Kopřiva.
„Muž utrpěl rozsáhlá těžká zranění. Vrtulník jej přepravil do plzeňské nemocnice,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

Policisté budou též vyšetřovat, proč pes zaútočil na chlapce a na další členy rodiny.
Chlapec utrpěl středně těžké zranění ruky. Záchranáři ho nejperve převezli do sokolovské nemocnice, později putoval na specializované pracoviště do Prahy. „Oba dospělí muži pak utrpěli zranění horních i dolních končetin, převezli jsme je do sokolovské nemocnice,“ doplnil Hes.

Aktuálně v ČR