Chlapec otrávil svou spolužačku. Záchranka jí odvezla do nemocnice

14.06.2019
Ilustrační foto
Středočeští záchranáři zažili včera neobvyklý výjezd. V jedné ze základních škol se otrávila neznámou látkou dvanáctiletá dívka.

Podle prvotních informací jí spolužák namíchal „jedovatý nápoj“. Dívenka po požití nápoju si zpočátku stěžovala na nevolnost a poté i zvracela. „Ve čtvrtek jsme po jedné hodině odpoledne přijali výzvu k zásahu. Poslali jsme na místo posádku rychlé záchranné pomoci. Dívka měla požít nějakou chemikálii,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. „Po nezbytné péči byla nezletilá pacientka převezena do nemocnice v Mladé Boleslavi s podezřením na intoxikaci,“ dodala mluvčí.

Policisté vyslechli svědky a nyní čekají na rozbory látky, kterou dívka požila. Pravděpodobně šlo o borax, který se používá v chemickém a potravinářském průmyslu, především v papírenství, sklářství nebo do hnojiv. „Mohu  potvrdit, že policisté k události vyjeli a nyní ji prověřují. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin ublížení na zdraví. Vzhledem k tomu, že jde o nezletilé osoby, nebudeme podávat další informace,“ řekla mluvčí policie Lucie Nováková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR