Sparta se nadále posiluje. Přichází dva Kanaďané

12.06.2018
Ilustrační foto
Hokejisté Sparty se v kabině před začátkem přípravy přivítají s novými spoluhráči. Letenský klub podepsal smlouvy s útočníkem Matějem Beranem z Pardubic a kanadskými obránci Jeremiem Blainem z Innsbrucku a Stevenem Delislem, který hrál naposledy v Banské Bystrici.

Čtyřiadvacetiletý Beran se až v minulé sezoně pořádně prosadil v pardubickém mužstvu, ještě dříve působil v juniorské zámořské lize. „Od Matěje si slibujeme zvýšení konkurence v útoku zejména mezi mladšími hráči. Herně se jedná o důrazného a bojovného útočníka, který má dobrý charakter a umí hrát hodně obětavě. Jsme rádi, že se po vypršení smlouvy rozhodl pro přesun právě k nám,“ říká sportovní manažer Michal Broš.

Šestadvacetiletý Blain přišel po neúspěšných pokusech prosadit se v NHL před dvama lety do Evropy, kde nastupoval za rakouský klub Innsbruck. „Je to typ obránce, který umí být produktivní, ale zároveň hrát hodně tvrdě v předbrankovém prostoru," podotýká Broš. "Právě důraz před oběma brankami je věc, kterou ve srovnání s uplynulou sezonou musíme výrazně zlepšit. Tou další jsou přesilovky. V obou situacích by měl být Jeremie kvalitní posilou.“

Třetí nová posila Kanaďan Steven Delisle hrál v loňské sezoně za slovenskou Bánskou Bystrici. „Stevenovy úkoly na ledě by měly být vzhledem k jeho proporcím jasné,“ naráží sportovní manažer na proporce kanadského beka, který měří skoro dva metry a váží 106 kilo. "„Byl jsem se na něj osobně několikrát podívat při zápasech play off a je to hráč, který v případě potřeby klidně i shodí rukavice. Na druhou stranu měl ve druhé polovině základní části po příchodu ze zámoří na Slovensko jen osm trestných minut, což dokládá, že umí hrát tvrdě, ale zároveň čistě. K tomu všemu se jedná rovněž o hráče velmi obětavého pro mužstvo. Věříme, že stejně jako Jeremie zapadne do týmu a potvrdí roli přínosného cizince.“

Tyto posily tak doplnily už předtím avizované nové hráče - brankáře Matěje Machovského, útočníka Daniela Přibyla a slovinského obránce Blaže Gregorce. Novou tváří je i trenér, kterým se pro příští sezonu stane Němec Uwe Krupp.

Aktuálně v ČR