Smutný příběh. Matka okradla svého syna

26.06.2019
Ilustrační foto
Plzeňský soud potrestal 35letou Michaelu K. za zpronevěru třemi lety vězení se zkušební dobou pěti let. Tato žena před čtyřmi lety dostala od soudu povolení, že smí prodat byt svého tehdy osmiletého syna, ale peníze musí uložit na speciální účet a využít je jen v jeho prospěch. Byt sdělil vnuk od svých prarodičů.

Jenže matka milion korun, který dostala za byt, postupně rozfofrovala a na účtě zbyly jen čtyři stovky. Nyní musí ve zkušební době všechny peníze synovi vrátit. „Ač se zdá, že jde o záležitost v rodinném kruhu, tak právě to, že obžalovaná připravila o peníze svého syna, považujeme za okolnost, která spíš zvyšuje závažnost jejího protiprávního jednání,“ uvedl předseda senátu Vladimír Žák.

Matka se před soudem hájila, že peníze investovala za účelem zisku a chtěla tak do budoucna synovi ještě více finančně přilepšit. „Když pomineme, že k tomu neměla souhlas soudu, tak nepředložila ani žádné písemné smlouvy o půjčkách. Peníze podle svého tvrzení rozpůjčovala různým lidem na základě ústních dohod, které nemůžeme prověřit. Neexistuje ani žádné písemné uznání dluhu, takže do budoucna bude ze strany obžalované velmi těžko vymahatelný,“ konstatoval Žák.

Původně ženě hrozil trest od dvou do osmi let vězení. „Nebyla dosud soudně trestána. Než aby šla do přímého výkonu trestu, máme zájem spíš na tom, aby se pokusila nějakým rozumným způsobem vymoci pro syna alespoň část rozpůjčovaných peněz. Proto jsme také rozhodli, že bude pod dohledem probačního úředníka a pod pohrůžkou vězení, aby se reálně zasadila o úhradu škody,“ uzavřel Žák.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR