Slovácko vyměnilo trenéra. Plzeň se posílila v útoku

18.10.2018
Během reprezentační přestávky došlo v rámci první fotbalové ligy ke dvěma zajímavým událostem. Slovácko se rozhodlo po nepovedené první třetině sezony odvolat trenéra Michala Kordulu a mistr z Plzně přivedl do ofenzívy posilu ze Slovenska Erika Pačindu.

Během jedenácti odehraných kol vyhrálo Slovácko jen třikrát, ve zbylých osmi zápasech prohrálo. I to byl důvod, proč se slovácký klub rozhodl ke změně na postu trenéra. Michala Kordulu vystřídá dosavadní asistent Petr Vlachovský. Odvolán byl i sportovní ředitel Stanislav Levý, toho nahradí Veliče Šumulikoski.
„Samozřejmě jsme registrovali, že se v klubu něco děje a situace není dobrá. Pokud ale budu mluvit jen za sebe, tak pro mě to byl blesk z čistého nebe," podotkl nový kouč Vlachovský.

Jak už bylo avizováno, Plzeň podepsala smlouvu se slovenským útočníkem Pačindou. Háček je však v tom, že tento ofenzivní hráč bude moci za západočeský tým nastoupit až na jaře, protože už skončilo přestupové období v české lize. Naposledy hrál tento 29 letý útočník v Dunajské Stredě. Jenže přišly neshody mezi ním a trenérem, protože Pačinda byl nespokojený s herním vytížením. Za kritiku trenéra byl dokonce na dva týdny vyřazen z kádru. Vše nakonec vygradovalo až v jeho odchod do Plzně.
„Erik je zkušený hráč, který pravidelně patřil k důležitým členům kádru Dunajské Stredy. Přesně zapadá do naší koncepce, kdy zde máme silnou česko-slovenskou osu týmu,“ řekl k jeho příchodu generální manažer klubu Adolf Šádek.
„První pocity z Viktorky jsou zatím fantastické. Prošel jsem si stadion a jeho zázemí, trochu i město... Věřím, že se tu dobře zabydlím a už se těším na první trénink,“ řekl Pačinda v prvním rozhovoru pro klubový web.

Aktuálně v ČR