Šlechtová odmítá kritiku své osoby, ve vládě chce pokračovat

17.05.2018
Ilustrační foto
Ministryně obrany Karla Šlechtová napsala premiéru Andreji Babišovi otevřený dopis, v kterém si stěžuje, že je proti ní vedená útočná diskreditační kampaň, která je především zaměřena na nehospodárnost v jejím resortu ministerstva obrany.

Šlechtová naráží především na článek v Lidových novinách, v kterém se uvádí, že jako ministryně plýtvala penězi za VIP salónek na letišti. Stát za ní zapaltil 310 000 Kč. Podle premiéra jde o zbytečné plýtvání. Šlechtová se ohradila tím, že vůbec nikdo nebere v potaz, že nepoužívala při leteckých cestách dražší byznys třídu.
Ministryně vyzvala Babiše, ať vyhodnotí náklady všech ministerstev, co se týká pracovních cest.
Šlechtové především vadí to, že uvedený deník patří do svěřenského fondu předsedy vlády Andreje Babiš, který je ve stejné straně, za kterou ona kandidovala. Ministryně má pocit, že je v tomto deníku často na titulních stránkách a to spíše v negativní podobě.

Šlechtová novinářům také uvedla, že by ráda zůstala ve vládě, ale nechce tam být za každou cenu.

Babiš krititku odmítá s tím, že nemá žádný vliv na to, co se v denících píše. Dodal, že je zklamaný, jakou formu Šlechtová použila.


Plné znění otevřenéhodopisu
Dopis zveřejnilo tiskové oddělení ministerstva obrany.Vážený pane předsedo vlády, reaguji na útočnou diskreditační kampaň v médiích, která je v těchto dnech zaměřena na mě jako na reprezentantku vlády a ministerstva obrany. Považuji za nehorázné účelové vytahování využití letištního VIP salonku během oficiálních zahraničních cest mého pracovního týmu, aniž by se zohlednily i ušetřené peníze, že jsem záměrně využívala jen economy lety proti business class či vládní letce, a tím ušetřila mnohem větší částky státu.

Žádám Vás proto, pane předsedo, abyste se zastal dobrého jména hnutí ANO ve vládě, které reprezentuji, a zajistil oficiální vyhodnocení nákladů všech ministerstev v období minulé vlády na zahraniční i tuzemské pracovní cesty, a to včetně využití leteckých tříd a vládní letky, nákladů na počet doprovodu a souvisejících servisních služeb.

Požaduji toto proto, že jsem od začátku svého působení v ministerské funkci kladla na první místo ohled na ekonomické zájmy státu a ve všem svém konání se snažila v prvé řadě o chování dobrého hospodáře. Nehodlám na sobě v tomto ohledu nechat neprávem pohanu.

Věřím, že ani Vám není lhostejné dobré jméno minulé ani této vlády a dokážete tak veřejnosti, že v naší vládě podle svých vlastních dnešních slov "jdeme příkladem a neplýtváme penězi daňových poplatníků".

Aktuálně v ČR