Slavia může být spokojená s losem českého poháru. Naopak ve Spartě a Plzni moc nadšení nejsou

19.10.2018
Dnes bylo rozlosováno osmifinále českého fotbalového poháru, který má název Mol Cupu. Oficiální termín je 31. října.

Mezi posledních šestnáct týmů postoupilo 15 prvoligových mančaftů a jeden druholigový celek Chrudim, která vyřadila Mladou Boleslav.

A právě s Chrudimí se střetne dosavadní lídr první ligy a obhájce poháru Slavia Praha.

Z toho vyplývá, že ostatní dva české velkokluby Sparta a Plzeň se střetnou s prvoligovými týmy. Sparťané poměří síly v Opavě a Plzeňští doma přivítají Ostravu. Především Západočeši nejsou z losu asi příliš nadšení, protože Baníku se letos obzvlášť daří. Avšak zase narozdíl od Sparty odehrají utkání doma.

Zajímavým zápasem bude v osmifinále Mol Cupu střetnutí mezi Olomoucí a Zlínem. Dá se říci, že je "generálka" čeká zítra v lize, kdy se právě spolu střetnou.

O postup jistě zabojuje Jablonec v Karviné. Severočeskému týmu se zpravidla daří dostávat až do posledních fázi poháru. Na jaře dokonce prohrál až ve finále a díky tomu se dostal přímo do skupiny Evropské ligy (Slavia automaticky jako druhý tým prvoligové soutěže bojoval o Ligu mistrů).

Pro zbývající týmy (Liberec, Slovácko, Příbram, Bohemians 1905, Dukla a Teplice) to bude spíše zpestření sezony a hlavně se soustředí na záchranu v první lize. Ale kdo ví, třeba z této šestice někdo překvapí a dostane se do Evropy, jako se to nečekaně povedlo před rokem Zlínu.

Los Mol Cupu - osmifinále

   Olomouc - Zlín
   Opava - Sparta
   Plzeň - Ostrava
   Karviná - Jablonec
   Liberec - Slovácko
   Příbram - Bohemians 1905
   Dukla - Teplice
   Slavia - Chrudim  

Aktuálně v ČR