Slavia bude muset ještě tvrdě bojovat o postup do pohárového jara

08.11.2018
Ilustrační foto
Slavia vstupovala do utkání Evropské ligy s FC Kodaň s vědomím, že případná výhra by jí mohla dát velkou naději na postup do vyřazovací části této soutěže. Jenže k výhře jsou potřeba góly a co se týká prvního poločasu, kromě jediné velké příležitosti se moc domácí do velkých příležitostí nedostávali.

Slavia Praha - FC Kodaň 0:0

Tou velkou příležitostí byla po přihrávce Stocha střela Frydrycha, avšak slávistický obránce jen lízl tyč. A to bylo v podstatě vše v první půli...
Ani prvních pětadvacet minut z druhého poločasu nepřinesly šanci, která by diváky zvedala ze sedadel. Až v 67. minutě zahrál jeden z hostů před svým pokutovým územím rukou a Slávisté mohli zahrávat přímý kop. Stoch ho dobře kopl, ale dánský gólman ho ještě lépe chytil.
A to vlastně bylo také to jediné, co zavánělo ve druhé půli gólem.

Druhý zápas ve skupině Bordeaux - Petrohrad skončil remízou 1:1, což znamená, že v čele je Petrohrad s osmi body, následuje Slavia (7), poté FC Kodaň (5) a poslední je Bordeaux (1). Slavii čeká ještě zápas doma s Petrohradem a na závěr utkání v Bordeaux. A už příští utkání s ruským týmem (29. 11) může hodně napovědět či přímo rozhodnout, jestli Slavii uvidíme v Evropské lize i na jaře.

Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare - Munukka, Antamo (všichni Fin.). ŽK: Ngadeu, Bořil - N'Doye. Diváci: 18 702.

Slavia: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Traoré - Stoch, Sýkora (79. Baluta), Zmrhal (79. Škoda) - Olayinka. Trenér: Trpišovský.
FC Kodaň: Andersen - Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen (35. Bengtsson) - Skov (64. Thomsen), Zeca, Greguš, Falk (79. Wind) - Sotiriu, N'Doye. Trenér: Solbakken.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR