Skvělé tažení pokračuje. Tři české tenistky jsou ve čtvrtfinále prestižního turnaje

26.03.2019
Ilustrační foto
V tenisovém prostředí je nejvíce ceněné uspět na grandslamových turnajích, poté na Turnaji mistrů (mistryň) a na třetím stupínku jsou americká klání v Indian Wells a Miami. A právě na tom posledním zmiňovaném turnaji se tři české tenistky dostaly mezi posledních osm!

Především je nutné ocenit výkon 19leté Markéty Vondroušové, která ani ve čtvrtém zápase na amerických betonech neztratila set. V noci porazila Tatjanu Mariaovou z Německa 6:4, 6:3. V semifinále se střetne s další Češkou Karolínou Plíškovou, která naopak má v Miami za sebou už dva třísetové zápasy. V tom posledním udolala po více než dvou hodinách 2:6, 6:3 a 7:5 Julii Putincevovou z Kazachstánu. "Myslím, že soupeřka hrála hodně dobře. Snad až na poslední bod mi nedala nic zadarmo," připomněla Plíšková mečbol, při němž moskevská rodačka returnovala do autu. "Samozřejmě dělám chyby, ale také dokážu dát dobré údery, takže je to mix obojího. Vždycky je ale důležité najít cestu k vítězství. Poslední dva tři týdny nehraju dokonale, ale bojuju a vyhrávám, což je důležité," dodala sedmá hráčka světa.

Vondroušová se s Plíškovou dosud nestřetly. I když je mezi nimi ve světovém žebříčku rozdíl 52 míst, sázkové kanceláře nabízejí na tento duel vpodstatě vyrovnané kurzy.

Třetí do české čtvrtfinálové party je Petra Kvitová, která si lehce poradila s francouzkou tenistkou Caroline Garciaovou 6:3, 6:3 a nyní jí čeká Australanka Ashleigh Bartyová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR