Skok do neznámé vody se stal muži osudným

09.08.2018
Už od mala se dětem vtlouká do hlavy, že do neznámé vody se neskáká. Této rady se neřídil muž středního věku, který zemřel po vážném zranění hlavy, které si způsobil po skoku do zatopeného lomu v Lulči na Vyškovsku.

Z Vyškova okamžitě přijeli záchranáři. Byl vyslán i zdravotnický vrtulník. Avšak i přes následnou resuscitaci, která trvala dvacet minut, muž zemřel. Zranění hlavy bylo příliš vážné.

Ještě před příjezdem záchranářů se snažili poskytnout zraněnému první pomoc svědci. "Celý zásah probíhal za extrémně obtížných podmínek, za bouřky a v hustém dešti. Naše posádky děkují svědkům za pomoc při zásahu, když nad resuscitujícími zdravotníky drželi plachtu," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Smrt v zatopeném lomu vyšetřovali policisté i o víkendu. K neštěstí došlo ve středočeských Hříměždicích, kde se konaly závody v extrémních skocích do vody tzv. High Jump. Na základě vyšetřování bylo zjištěno, že utopený muž byl opilý a pod vlivem drog. A i když ho ostatní od skoku odrazovali, on si nedal říci. Po skoku do vody ještě chvíli plaval, ale pak zmizel pod hladinou a už se neobjevil. „Pořadatel měl dotyčného vyzvat, aby odtamtud vylezl, což měl poškozený vulgárně odmítat a plavat zde ještě několik minut, náhle však zmizel pod hladinou,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.
Potápěč našel muže po 13 minutách, ale následná resuscitace již nebyla úspěšná.

Aktuálně v ČR