Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Škoda pomohl Slavii k pokračování vítězné série

10.08.2018
Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Taková je bilance Slavie na začátku letošní sezony naší první fotbalové ligy.

Mladá Boleslav - Slavia 0:1 (0:1)

Do dnešního zápasu nastoupil slávistický tým s několika změnami v sestavě. Trenér Trpišovský nechal odpočívat před odvetou třetího předkola Ligy mistrů několik opor (Bořil, Coufal či Zmrhal).

Do zápasu vstoupili s velkou vervou domácí, ve 4. minutě trefil Hubínek tyč.
Ve 20. minutě se do zajímavé příležitosti dostal slávista Baluta, ale mladoboleslavský gólman Šeda předvedl skvělý zákrok.
Dobře se ukázal ve 34. minutě i slávistický brankář Kolář, který dokázal vyškrábnout nebezpečnou Komličenkovu střelu.
A hned vzápětí přišla branka na druhé straně. Tentokrát se Šeda moc nevyznamenal, špatně vyběhl při centru, míč se dostal ke Škodovi, který pohodlně skóroval - 0:1.
V 54. minutě se pokoušel vyrovnat z přímého kopu Komličenko, ale nezamířil přesně.
Další velkou šanci měli domácí až v posledních vteřinách zápasum avšak Konate svou tutovku zazdil.

Slavia má jistotu, že nejméně do zítřka se může dívat na své soupeře z první příčky, to Mladá Boleslav zůstává v druhé polovině tabulky.

Branky: 34. Milan Škoda (Ngadeu)

Karty:   89. Ladra (MBL)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Král, Keresteš – Hubínek (82. Přikryl), Hůlka – Pauschek (60. Jaroslav Diviš), Ladra (89. Valenta), Konaté – Komličenko.
SK Slavia Praha: O. Kolář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Zelený – Souček – Baluta, Stoch (90+1. Bořil), Hušbauer, Olayinka (58. Zmrhal) – Milan Škoda (81. Tecl).