Sedmnáctiletý mladík neubránil svého buldoka před stafordšírským teriérem. Pes je mrtev

21.09.2018
Ilustrační foto
Ke rvačce dvou psů došlo dnes v České Lípě. Sedmnáctiletý majitel buldoka se snažil svého psa ochránit, ale stafordšírský teriér byl příliš agresivní a buldoka zabil. Přitom napadal i chlapce a následně i matku hocha.

To už ale přijely na místo hlídky městské a státní policie. Městští strážnici použili na teriéra odchytové pomůcky. Psa se jim povedlo odchytit velmi brzy.
Mezitím se další policisté sháněli po majiteli psa. Svědci jim naznačili, že majitel se pravděpodobně ukryl na louce poblíž cyklostezky do Písečné. Když policisté majitele objevili, pochopili na první pohled, že je muž opilý.

„Naměřili mu 1,7 promile alkoholu v dechu. Protože bylo důležité provést aktuální veterinární vyšetření, putoval pes do záchytného kotce. Jeho majitel předložil očkovací průkaz s tím, že zvíře je řádně očkované a zdravotně v pořádku,“ uvedla mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Majitel následně policistům oznámil, že už psa nechce, protože ho vůbec nezvládá. Strážníci proto stafordšírskýho teriéra odvezli k veterináři a poté do útulku Kozly. Po celou dobu se pes choval klidně a nebyly u něj žádné náznaky agresivity.
"Nyní podle nejčerstvějších informací spí v kotci v boudě a nedělá žádnou neplechu,“ dodala mluvčí.

Aktuálně v ČR