Se zmrzlinářem si opět někdo vyřizoval účty. Stánek mu lehl popelem

22.05.2019
Ilustrační foto
Jihočeští policisté vyšetřují od minulého týdne požár zmrzlinářského stánku v Hluboké nad Vltavou. Ze všech možných variant vzniku požáru se nakonec nejvíce kriminalisté přiklání ke žhářství. Podle vyšetřovatelů je možné, že si někdo mohl s majitelem zmrzlinářského stánku vyřizovat účty.

Policisté nyní žádají svědky, především automobilisty, kteří by mohli případně mít kamerové záběry z místa požáru. "Je možné, že někdo kolem stánku projížděl autem s palubní kamerou, nebo si všiml v okolí pohybu podezřelých lidi, či odstaveného vozidla. Každá takováto informace je důležitá a policisté jí přijmou na lince 158 nebo přímo na místní služebně," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Při požáru shořely dva zmrzlinové stroje, lednice, kávovar a další věci, které jsou nezbytné pro fungování stánku. "Jediné, co přežilo, je klasické umyvadlo,“ říká majitel stánku Josef Zima. Vyčíslená škoda činí 1,3 milionů korun.

Pro majitele shořelého stánku to není první incident. "Majiteli stánku byla již v minulosti způsobena škoda a také byl napaden. Přestože policisté oba zmiňované skutky vyšetřovali, pachatelé jsou stále neznámí. Jakékoliv informace jsou v těchto souvislostech pro policisty důležité," doplnil Matzner.

Josef Zima věří, že se mu ještě podaří v této sezoně postavit nový zmrzlinový stánek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR