Řidiči se udělalo zle, skončil s autem na hřbitově

08.03.2019
Stávají se bohužel případy, kdy pachatelé na hřbitově počmárají náhrobky či je dokonce povalí. Pozůstalým pak nastává další trauma, pokud se už dostali z prvního smutku po odchodu jejich blízkých.

Až uvidí pozůstalí zkázu, která se stala na kroměřížském hřbitově, přinejmenším jim to vhrne slzy do očí. Zpustošené hroby však nemá na svědomí vandal, ale řidič osobního automobilu. "Ve čtvrtek odpoledne krátce před půl čtvrtou byli policisté vysláni do Třebětic, kde došlo k nehodě, při které byl lehce zraněn osmašedesátiletý řidič automobilu značky Honda. Ten jel ve směru od Hulína na Holešov,“ informovala mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.
Podle prvního vyšetřování vyšlo najevo, že se řidiči udělalo při jízdě zle, a proto odbočil z hlavního tahu a vjel na místní komunikaci v blízkosti hřbitova. "Poté se z doposud přesně nezjištěných příčin s vozidlem rozjel, přejel přes travnatou plochu a čelně prorazil hřbitovní zeď,“ popsala Kyšnerová.

Řidiči byla přivolána lékařská pohotovost, protože utrpěl lehké zranění. Mezitím u něj policisté provedli dechovou zkoušku, která byla negativní.
„Na vozidle vznikla předběžná škoda osm set tisíc korun, na hřbitovní zdi a hrobech pak dvě stě tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Aktuálně v ČR